Vítkovice porazily Olomouc, Chodov sestřelil Židenice

Florbalistky Vítkovic po brance do sítě Olomouce | foto: 1.SC TEMPISH Vítkovice

V ČEZ Extralize se o svátku hrály dva duely. Vítkovice doma hostily Olomouc a Chodov vyzval Židenice.

1. SC TEMPISH Vítkovice - BOHEMSCA FBS Olomouc 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Duel mezi Vítkovicemi a Olomoucí začal v hodně rychlém tempu a diváci se v úvodních šesti minutách dočkali hned tří branek. Domácí florbalistky se rychle dostaly do vedení, pak ale Lucie Cholinská snížila povedenou tečí na brankovišti. Tento zásah ale byl pro Olomouc prvním a posledním v celém utkání a rytířky si tak dokráčely pro pohodlnou výhru 5:1. Třemi kanadskými body k ní přispěla Jessica Kabelková (1+2) a sedmnácti úspěšnými zákroky zase gólmanka Nikola Příleská.

Branky: 4. Kabelková, 5. Sikorová, 15. Maroszová, 33. Beránková, 36. Sikorová - 6. Cholinská. Rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 140. Zásahy brankářek: Nikola Příleská 17 - Hana Kuchařová 12. MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - K1 Florbal Židenice 10:0 (4:0, 2:0, 4:0)

Chodov začal proti Židenicím pozvolna a ještě v 15. minutě bylo skóre pouze 1:0. Pak se ale domácí florbalistky rozstřílely a po úvodní dvacetiminutovce nakonec vedly o čtyři branky. Až do třetí třetiny platilo, že se za Chodov prosadila vždy jiná hráčka a při skóre 6:0 tedy bylo mezi střelkyněmi šest různých jmen. Tento trend protnula až Lucie Baldreichová, která svým druhým gólem v zápase zvyšovala na 7:0. Celkový výsledek se nakonec ustálil na číslovkách 10:0 a Chodov tak bere tři body do tabulky za vysokou výhru.

Branky: 7. Vachovcová, 15. Lískovcová, 16. Baldreichová, 20. Vejvodová, 33. Prontekerová, 39. Štekerová, 43. Baldreichová, 48. Balková, 50. Štekerová, 60. Fáčková. Rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 79. Zásahy brankářek: Karolina Bačková 9 - Monika Rubešová 28. MATCH CENTER