Chci začít hrát

Není divu, že se florbal stal v Česku druhým největším sportem a je všude kolem nás. Takřka ve všech koutech naší země se děti s florbalem pravidelně setkávají, ať už v hodinách tělesné výchovy či sportovních kroužcích. Jeho zábavnost od prvních krůčků a fakt, že začít s florbalem nestojí velký balík peněz, z něj udělala fenomén napříč všemi v Česku rozšířenými sporty. Pokud i Tobě nestačí hrát florbal pouze ve školní tělocvičně a chceš okusit jaké to je být ligovým hráčem, není nic jednoduššího, než číst dál a dozvědět se o florbalu více informací.

Florbal je vzrušující týmový sport založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Po celém světě florbal rekreačně hraje několik milionů lidí, mužů i žen, oficiální soutěže pak několik stovek tisíc. Mezi četné přínosy patří zlepšování koordinace, obratnosti a síly, ale také rozvoj týmové spolupráce, sebevědomí a života v kolektivu. Všechny tyto dovednosti jsou velmi důležité i v jiných oblastech života.

Nejlepší cestou jak začít s florbalem, je vyhledat nejbližší florbalový klub a začít trénovat pod dohledem vyškolených trenérů, kteří se specializují na florbal, a proto porozumí veškerým potřebám malého florbalisty. Největší výhodou je samozřejmě pravidelný start v ligových soutěžích, kde si mohou děti porovnávat své dovednosti a užívat si kouzla týmového sportu.

Dobré důvody proč začít hrát florbal

  1. Florbal je cool: Děti si užívají příležitost hrát zábavný a vzrušující sport s celou řadou nových a různorodých dovedností, které se při něm naučí.
  2. Florbal je bezpečný sport: Kontakt je ve florbale povolen jen v minimální míře. Při správném provozování je extrémně bezpečným sportem pro všechny.
  3. Florbal je týmový sport: Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci - zkušenostem, které jim vydrží po celý život.
  4. Florbal je způsob života: Florbal spojuje mnoho lidí. Ve městech vznikají velké florbalové rodiny, které společně sdílí všechny skvělé zážitky a vzájemně se podporují.

Pár odpovědí k prvnímu kroku

Odkdy mohu hrát?

Ti nejmenší mohou do soutěžních zápasů nastoupit již od pěti let, samotné kategorie jsou pak odstupňovány vždy po dvou letech až do dospělosti. V každé kategorii mohou zpravidla vždy nastupovat hráči až o dva roky mladší. Některé oddíly také přijímají hráče mladší pěti let věku a poskytují jim možnost všeobecné sportovní přípravy.

Kde mohu hrát?

Český florbal registruje na území České republiky téměř čtyři stovky oddílů ve všech krajích. Florbalové oddíly můžete nalézt jako samostatné spolky či jako součásti již zavedených sportovních organizací, jakými jsou například TJ, Sokol, DDM apod. Nejbližší oddíl můžete jednoduše nalézt v našem adresáři oddílů.

S čím mohu hrát?

Pro florbal je typická nenáročnost na vybavení hráčů v poli, kteří vedle klasického sportovního oblečení potřebují ke hře pouze florbalku. U dětí ale výrazně doporučujeme také nošení ochranných brýlí. U brankářů je vybavení mnohem sofistikovanější a patří mezi ně maska, sada nezbytných chráničů a speciální kalhoty. Aby hráči mohli startovat v ligových soutěžích, musí být vybavení (florbalka, maska, ochranné brýle) certifikováno, což jim zajišťuje maximální možnou bezpečnost. Více informací ZDE.

Školské soutěže

Ani školáci nepřijdou zkrátka, Český florbal organizuje různé školské poháry, do kterých se každoročně zapojují stovky základní škol z celé České republiky. V této sezoně už se rozjely dva školské projekty - ČEPS cup a Subterra cup. Pro aktuální informace sledujte kanály Českého florbalu nebo webové stránky turnajů.

Pro žáky základních škol:  www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly. Pro žáky středních škol:  www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly.

Florbal na sociálních sítích

Florbal se na území České republiky dostal již před třemi desítkami let, přesto si udržuje pověst velmi mladého progresivního sportu. Proto klade velkou pozornost na nejmodernější a nejpopulárnější způsoby komunikace, kterými jsou v současnosti sociální sítě, aby oslovil co nejširší mladé publikum. Český florbal disponuje následujícími profily, které můžete okamžitě jedním klikem začít sledovat.