Ústí uspělo v prodloužení, Torpedo kradlo v Náchodě

Ústí přetlačilo Kopřivnici v prodloužení | foto: Florbal Ústí

V první lize mužů se v sobotu hrály tři zápasy. Ústí si poradilo s Kopřivnicí, Torpedo otáčelo proti Náchodu a Hradec si zastřílel proti Chomutovu.

Velmi vyrovnaný byl souboj z vrchních příček tabulky mezi Ústím a Kopřivnicí, který dopadl výhrou domácích v prodloužení. Na výhře ústeckých florbalistů se podílel zejména dvoubodový Jan Vondruška (0+2). Perfektní otočku předvedlo havířovské Torpedo, které ještě ve 48. minutě prohrávalo 3:4, pak ale dvěma brankami vývoj otočilo a sebralo Náchodu všechny tři body za výhru 5:4. Dohromady osmnáct branek padlo v divokém zápase mezi Hradcem a Chomutovem, který ovládli domácí.

Florbal Ústí - FBC Vikings Kopřivnice 4:3p (2:1, 0:0, 1:2, 1:0)

Branky: 8. Dobosz, 19. Vlach, 45. Pavelka, 63. Semerád - 17. Socha, 55. Michna, 60. Zátopek. Rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka. Vyloučení: 3 + Jakub Kolstrunk OS:4. Využití: 0:0. Diváků: 242. Zásahy brankářů: Matěj Dobosz 15 - Martin Sklář 19. MATCH CENTER

Florbal Primátor Náchod - Torpedo Havířov 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Branky: 9. Čáp, 20. Čáp, 34. Prause, 46. Langpaul - 19. Szemla, 22. Kraus, 26. Hromádka, 49. Křižák, 54. Jandák. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Filip Leibl. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 87.Zásahy brankářů: Vlastimil Skalický 21 - Matěj Prašivka 22. MATCH CENTER

FbC Respect Hradec Králové - DDQ Florbal Chomutov 12:6 (4:0, 2:2, 6:4)

Branky: 4. Škeřík, 6. Kourek, 11. Velc, 12. Hušek, 28. Velc, 40. Gregor, 41. Ryba, 42. Krejčí, 50. Gregor, 53. Kourek, 53. Velc, 59. Gregor - 23. Holovej, 26.  Halej, 44. Martin, 51. Fator, 54. Nachtmann, 57. Nachtmann. Rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček. Vyloučení: 2:4 + Martin Šulaj 4 + Martin Bocian TDKU. Využití: 3:0. Diváků: 91. Zásahy brankářů: Dušan Völgyi 20 - Martin Frühbauer 19, Matěj Chabr 5. MATCH CENTER